♥ Příjemné tvořivé dny ♥

Slovníček motalinek

Duvikoupel - duvilazeň koupel buďto ruliček nebo hotového výrobku ve vodě s lepidlem Duvilax s modrým nápisem,  je to stavební lepidlo, dá se koupit v drogerii,  ve stavebninách i v hobby marketech. Roztok poměr lepidla a vody je 3 lž na 0,7 l vody,  ruličky mácháme cca 3 minuty, rozprostřeme,  sušíme,  prohrabujeme,  aby se neslepily. 

Svařovací drát - drát na svařování, je tuhý a neohýbá se zakoupit se dá v kovomatu, o různých průměrech, motají se na něm ruličky a také se používají jako výstuha do osnovních ruliček, ze kterých se před uzavírkou vyndají. Průměry jsou 1,2 / 1,6 / 2 

Uzavírka - poslední ukončovací rada na výrobku - mnoho variant

Osnovní ruličky - ty co stojí a plete se kolem nich

Z průklepáku - ruličky vyrobené z průklepového papíru, je to sněhově bílý papír o gramáži 40g/m2 - většinou se nebarví, používají se pro svoji bílou barvu, buď při různých kombinacích s barevnými ruličkami, nebo na bílé výrobky třeba svatební atd.

Z havany -  použitý papír na výrobu ruliček se jmenuje Havana - podobný novinovému papíru, jedna strana hlazená, když se motá je jedno jakou stranou někdo kvuli stejné nasákavosti motá lesklou stranou dovnitř. 

Ubrouskovka - ubrousková technika - decoupage, technika zdobení poslední vrstvou ubrousku, vystřižený nebo vytržený motiv se lepí na bílý podklad třeba dno košíku 

Patina - poslední vrsta při barvení hotového výrobku. Na štětec se nabere většinou bílá barva otře se do papírové kuchyňské utěrky, tak aby na štětci zůstalo minimum barvy a potírá se hotový výrobek jakoby se lehoučce špiní. Dělá se tak starobylý vzhled, výrobku to dodá smrnc.              Může se použít i molitanový váleček a jakoby lehoučce přejíždět po výpletu.

Hypermangan - Manganistan draselný, KMnO4, známý též pod označením hypermangan, je sloučenina manganu s černo-šedými krystalky, která se velmi dobře rozpouští ve vodě za vzniku fialového roztoku.  V lékařství se využívá pro své oxidační vlastnosti jako antiseptikum. Zakoupit ho můžete v lekárně, malý kelímeček kolem 30,- Kč nebo se dá pořídit na netu velké balení za cca 200 Kč. Zrníčka barvy je dobré rozpustit ve vlažné vodě, jde to líp než ve studené. Barva roztoku je fialová,  ale při oxidace na vzduchu barva hnědne.

Modrý duvilax - stavební lepidlo - použití na lepení dna, spojování ruliček, duvikoupel, celkové závěrečné zpevnění výrobku - výsledná vrstva matná

Červený duvilax - stavební lepidlo - výsledná vrstva lesklá

 ZASOBNIK NA TOALETNI PAPIR -  opletame rouru o prumeru 15 cm muze to byt napr. kanalizacni..... Jak se to k sobe pasuje :). 

VÝPOČET CENY VÝROBKU - ČTVEREC, OBDÉLNÍK  š + d + v x 4 = cena

Zpět do obchodu