♥ Příjemné tvořivé dny ♥

Pletení z papírových ruliček

DSC_0297                                                                                                                   

Motání, papírové pletení, papírový pedig.....

jednoznačně to začíná papírem, kterýmkoliv, který jde díky své gramáži stočit a také pozor na rozvržení osnovy papíru, je to jako u látky, musí se vyzkoušet z jaké strany jde stáčet. Pak potřebujeme jen drobnosti, řezačku na papír, stůl, moře místa, tolerantního partnera a rodinu.... špejli nebo svařovací drát každému vyhovuje něco jiného, lepidlo a co hlavně ? No chuť to zkusit :).

Pruh papíru natáčíme na drát, zalepíme růžek, stáhneme z drátu a tak jsme vyrobily první vlaštovičku, první naší ruličku. Když jsme ji z drátu stáhli, je na jednom konci špičatá a na druhém rozšířená a představte si, že tak to má být. A proč ? Nuž protože tento kónický tvar nám umožní zasouvat jednu do druhé a tak nám vzniká nekonečný pletací materiál.

A chceme plést z papíru ? Asi ano, myslím tedy :), tak šup sehnat kartonové krabice nejlépe dvě, jednu zdemolujeme :) a druhou použijeme jako formu na oplétání.

Přejdeme k demolici. Z krabice vyřízneme podle dna formy dva stejné díly. Je fajn mít nějaký balící papír - třeba z kytice od manžela, přítele... ten zmuchlat do kuličky, roztáhnout, opět zmuchlat a narovnat. Na takto připravený papír nalepíme budoucí dna a pečlivě zabalíme, tak aby nebyly vidět kraje. Na jedno dno ze spodní strany naznačíme, kam budeme lepit osnovní ruličky -  jejich počet je podle vzorku, který si zvolíme, že budeme plést. Rozestup je od 2-3 cm.

 

 

 

Zpět do obchodu