♥ Příjemné tvořivé dny ♥

Lakování

Hotový výrobek  ještě před jeho používáním - tj. např. před umístěním ven je nutno zpevnit a vytvořit mu ochranou vrstvu před povětrnostními vlivy a to přelakováním. Můžeme ho v průběhu použivání v klidu otírat od nečistot  a prachu. Natíráme i takový výrobek, který jsme pletli s ruličkami, které prošly duvilázní.

Lodni lak - výrobky určené na ven, dva nátěry. Lodním lakem nenatírejte výrobky z bílých papírových ruliček, výrobek zažloutne.

Pokud pleteme chlebníky, tácky je dobré zvolit lak nezávadný, stejně tak i u věcí určených pro děti. Latexové barvy nemají přijít do styku s potravinami. Nejlepší je lak i barva vodou ředitelná

Modrý duvilax - jedna se o lepidlo používané ve stavebnictví, vyrábí se vice druhů, osvědčený ale je s modrým nápisem. Lze ho použít při lepení dna neředěný, při napojovaní ruliček a ředěný právě jako lak. Nevýhodou je, že po zaschnutí stále mírně lepí, ale uschne :) a přestane. Při natírání hotového výrobku se vám také může stát, že na jeho povrchu zůstávají jakoby bublinky. To se dá spravit suchým štětcem a výrobek jím znovu přejet.  Někdo třeba přelakovává poslední vrstvu běžným lakem. Duvilax je mléčný, při natírání je výrobek bílý, ale po uschnutí má svoji původní barvu.

Sportakryl -  nejvíce používaný, vodou ředitelný, rychle schnoucí, bez zápachu. Pokud pleteme např. z ruliček s černobílým potiskem je vhodné použít tento, protože nedochází k rozmazávaní písmen.

 

Zpět do obchodu