Jsme stále s Vámi. S tvořením člověk zapomíná na vše kolem....

Lakování

Hotový výrobek  ještě před jeho používáním - tj. např. před umístěním ven je nutno zpevnit a vytvořit mu ochranou vrstvu před povětrnostními vlivy a to přelakováním. Můžeme ho v průběhu použivání v klidu otírat od nečistot  a prachu. Natíráme i takový výrobek, který jsme pletli s ruličkami, které prošly duvilázní.

Lodni lak - výrobky určené na ven, dva nátěry. Lodním lakem nenatírejte výrobky z bílých papírových ruliček, výrobek zažloutne.

Pokud pleteme chlebníky, tácky je dobré zvolit lak nezávadný, stejně tak i u věcí určených pro děti. Latexové barvy nemají přijít do styku s potravinami. Nejlepší je lak i barva vodou ředitelná

Modrý duvilax - jedna se o lepidlo používané ve stavebnictví, vyrábí se vice druhů, osvědčený ale je s modrým nápisem. Lze ho použít při lepení dna neředěný, při napojovaní ruliček a ředěný právě jako lak. Nevýhodou je, že po zaschnutí stále mírně lepí, ale uschne :) a přestane. Při natírání hotového výrobku se vám také může stát, že na jeho povrchu zůstávají jakoby bublinky. To se dá spravit suchým štětcem a výrobek jím znovu přejet.  Někdo třeba přelakovává poslední vrstvu běžným lakem. Duvilax je mléčný, při natírání je výrobek bílý, ale po uschnutí má svoji původní barvu.

Sportakryl -  nejvíce používaný, vodou ředitelný, rychle schnoucí, bez zápachu. Pokud pleteme např. z ruliček s černobílým potiskem je vhodné použít tento, protože nedochází k rozmazávaní písmen.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení